חגית ליפשיץ - מובילה מקרב לקירבה

בשבילי הקונפליקט הוא הזדמנות!
אם לומדים מה לעשות איתו - אפשר להפוך אותו למנוף לגדילה ולהעצמה, ולשנות את חיינו לטובה מהקצה אל הקצה במובנים העמוקים ביותר.

למדתי לתואר מוסמך בייעוץ חינוכי באוניברסיטה העברית בירושלים (סיימתי בהצטיינות). במסגרת לימודים אלה למדתי בין היתר פסיכודרמה, דינאמיקה קבוצתית, שפת החלומות, פענוח ציורי ילדים ועוד שיטות רבות של התערבות לעבודה בקבוצה ולעבודה עם יחידים ועם זוגות.
את לימודי ה- ב.א. שלי בחינוך ומדעי ההתנהגות למדתי באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

לימים למדתי גם טיפול קבוצתי אנאליטי, פיתוח מנהיגות, אימון אישי והכשרות רבות נוספות במסגרת שירותי במשטרה: במשך 22 שנים עבדתי במשטרה בתפקידי רווחה, חינוך, הדרכה, ייעוץ ארגוני ופיתוח מנהיגות.

הפכתי למומחית בשיטתו של ד"ר מרשל רוזנברג "תקשורת לא אלימה", אחרי שביליתי במחיצתו וסייעתי לו במשך שנה שלמה ללמד "תקשורת לא אלימה" במשטרת ישראל. הייתה זו הסדנה התיאורטית-מעשית הכי אינטנסיבית והכי מלמדת שיכולתי לאחל לעצמי. שם החלטתי לעסוק בתחום של יישוב סכסוכים באופן מקצועי ומלא.
לימים, העמקתי בלימודי בתחום של גישור ויישוב סכסוכים בארץ ובעולם. הוכשרתי ע"י טובי המומחים הבינלאומיים בתחום ולמדתי לסייע לאנשים להתמיר את הסכסוכים שלהם בתחומים רבים, במגוון כלים.

אני מוסמכת מטעם בתי המשפט בישראל לגשר בגישורים של בתי המשפט, וכן להכשיר מגשרים לבתי המשפט. כמו כן,

אני גם עורכת ומגישה את תוכנית הרדיו "על זאבים וג'ירפות - שלום זה לא רק פוליטיקה", שבה אני מארחת מומחים, פעילים ואנשים מן השורה, שעושים שלום בכל יום ובכל תחומי החיים. בתוכנית זו אני גם מדברת על השקפת עולמי ועל ניסיוני המעשי בעבודה עם יחידים, זוגות וקבוצות, בכל מה שקשור להתמרת סכסוכים להזדמנות לגדילה, להעצמה אישית ולליווי אנשים בנקודות מפנה בחייהם.

להאזנה לתוכניות לחץ כאן

עיסוקי העיקריים כיום:
מלמדת "מקרב לקירבה" ע"פ "תקשורת לא אלימה", מאמנת ומלווה אנשים בנקודות מפנה בחייהם, מנחה של קבוצות דיאלוג מכל הסוגים: בין ערבים ליהודים בתוך מדינת ישראל, בין ישראלים לפלסטינים, בין דתיים לחילוניים, בין אנשי שמאל לאנשי ימין ועוד, ומגשרת בסכסוכים אישיים ועסקיים.

במסעותי החיצוניים והפנימיים פגשתי את התרגול הרוחני, ובעזרתו אני מתרגלת מדיטציה (ע"פ טיך נאהת האן) ופעילה ביוזמות שונות באזורנו ובעולם לקידום השלום הפנימי והשלום בעולם.